Hakkımızda

Hep dünden iyi

Kuteks A.Ş.,1984 yılında tıbbi sarf malzeme üretimi konusunda faaliyet göstermek üzere kurulmuş, 2002 yılında Uğur Şirketler Grubu’na dahil olarak grubun sağlık alanındaki başarılı temsilcisi haline gelmiştir.

Ürün çeşitlemesini 1986 yılı başından itibaren şekillendirmeye başlayan ve kalitede Avrupa standartlarını yakalamayı kendisine ilke edinmiş olan Kuteks bugün gelinen noktada amacına ulaşmış ve kendisine yeni hedefler belirlemiştir.

Sağlık sektörüne girdiğinden bu yana Kuteks ismi, yüksek kaliteli tıbbi ürünlerle birlikte anılmaya başlamıştır. Kuteks, sargı bezi, sterilize hidrofil gaz bezi, sterilize gaz kompres, her türlü elastik bandaj, korse ve dizlik gibi tıbbi tekstil ürünleri ile sektörün en büyük üreticileri arasına girmiştir.

Yapılan yatırımlarla sürekli büyümeye devam eden şirket, 2010 yılında Fortune markası ile pazara yeni medikal ürünler sunmuş, ürün gamında; dijital dereceler, tansiyon aletleri, yarabantları, yara pedleri, steril şırıngalar, cerrahi maskeler, gebelik testi, ortopedi ürünleri, şeker ölçüm cihazı ve şeker ölçüm stribi mevcuttur. Fortune markası ürün çeşitliğini, varlık sebebi olan değerli müşterilerden gelen talepler doğrultusunda artırmak için araştırmalarına devam etmektedir.

Kuteks 32.498 metrekarelik alan üzerine kurulu bulunan toplam 12.566 metrekarelik iki ayrı binada modern ve hijyenik koşullarda hizmet vermektedir.

Tüm üretim bölümleri amaca yönelik modern, hijyenik ve günümüze uygun teknoloji ile donatılmış olup, ilgili yönetmeliklere, direktif ve standartlarına uygun laboratuvar ve kalite kontrol bölümleri ile “kalite anlayışı” sürekli olarak denetim altında tutulmaktadır.

Kaliteli ürünlerimiz dünya çapındaki müşterilerine profesyonel, konusunda uzman ve tecrübeli pazarlama elemanları ile pazarlanmaktadır.

Kuteks ürünleri ecza depoları ve itriyat depoları aracılığıyla doğrudan eczanelere, medikaller ile de hastanelere sunulmaktadır. Ayrıca birçok gelişmiş Avrupa ülkesine ve birçok yabancı ülkeye ihraç olunmaktadır.

Medikal Sarf Malzemeleri ve Ortopedi Ürünleri

Kuteks, sağlık alanında faaliyet gösteren işletmeler ve kişisel kullanımlar için medikal sarf malzemeleri sunar. Bunun yanında ortopedik rahatsızlıkların giderilmesi için destek ürünlerine sahiptir.

Bu ürünler arasında sargı bezleri, bandajlar, korseler gibi ürünler yer alır.

Misyon

İnsanların sağlık sorunlarını gidererek onların her gün dünden daha iyi olmalarını sağlamak.

Vizyon

Hijyen sorunu ile oluşan riskleri sıfıra indirmek.

Bireysel Değerler:

Temel Değer Deneyim

Kuteks, bilgiyle birlikte deneyimin gücüne inanır. Yılların verdiği deneyimin eşi benzeri olmadığını düşünür. Her gün yeni deneyimlerle kendini ileri taşır.

Hijyen

Faaliyet gösterdiği alan itibarıyla hijyenin ürünlerdeki en önemli özellik olduğunu bilir. Tam hijyenik ortamda ürünlerini üretir ve insanlara ulaştırır. Bazı ürünlerde küçük bir hatanın büyük bedellere neden olacağını bilir.

Liderlik

Kuteks, pazarın lider markasıdır. Bir lider olarak üzerine düşeni yapar, sektör sorunlarına eğilir ve sektörün gelişimi için çaba sarf eder.

İstikrar

Yıllardır aynı standartlarda üretim yapmak ve bunu hiç bozmadan sağlamak önemli bir erdemdir. Kuteks hem iş stratejilerinde hem de ürünlerinde istikrarlıdır.

Sorumluluk

Kuteks, pazarın lideri olarak sektör sorumluluğunu sırtında taşır. Sağlığın toplumsal öneminin farkındadır.

İlerleme

Her zaman dünden daha iyi olmak için çalışır ve kendini geliştirir. İlerleyen teknolojiye ayak uydurur.

Koruma

İnsanları sağlık tehlikelerine karşı korur ve kollar. Onlar için risk oluşturabilecek unsurları ortadan kaldırır.

Disiplin

Küçük bir hatanın büyük ziyanlara yol açabileceğinin bilincindedir. Sağlık şakaya gelmez.

Rehberlik

Sektöre ve sektördeki insanlara rehberlik eder. Bilgisini ve deneyimini gelişim için kullanır.

Popülerlik

Bilindik bir markadır.

En önemli marka ve firmaların tercihidir.

Yetkinlik

İşinde yetkindir ve yetkin kişilerle çalışır. Sürekli olarak yetkinliklerini geliştirmeye çalışır.

Başarı

Başarı, onun için şansla değil disiplin ve istikrarla gelen bir şeydir. Başarısını anlatmaktan çekinmez.

Güvenilebilirlik

Uğur Şirketler Grubu’nun güvencesi ve sahip olduğu deneyimle sektörün en güvenilir markasıdır.

İnsanların sağlıklı ve mutlu yaşamasını sağlamak

Uğur Şirketler Grubu, insanların mutlu ve sağlıklı yaşamasını sağlamak için var. Hayatın farklı alanlarında bu amaç ve görev aşkıyla faaliyet gösteriyor. Yaptığı her işte insana, insanın mutluluğuna, sağlığına, huzuruna, kısaca iyi yaşamasına fayda sağlamayı kendisine ilke edindi.