Sağlıklı Yaşamak İçin Bu Dört Altın Kurala Uymak Gerek!

2017-10-24 16:48:49.000

• Sağlıklı Beslenmek için doymuş yağlardan ve tuzdan olabildiğince kaçınmak, meyve, sebze ve lif yönünden zengin besinlere yönelmek gereklidir. Doğru rejimin normal miktarda protein içermesi, bu proteinin ise balık, kümes hayvanları ve az yağlı kırmızı etten (dana eti) alınması önerilmektedir. 
• Stresten Uzak Durun; Her şey yolunda gidecek diye bir kural yoktur ancak her şeye olumlu açıdan bakabilmek gibi önemli bir felsefe vardır. Bu felsefeyi benimseyen ve pozitif bakış açısını yakalayabilen kişiler toplumda; başarılı, sakin, stressiz ve daha sağlıklı bir yaşam sürerler. Daha mutlu bir yaşam için siz de bu görüşe sahip olmaya çalışın.
• Düzenli Sporun bizi kalp krizi ve inmenin yanı sıra kemik erimesi, şeker hastalığı, kalın bağırsak ve meme kanseri, depresyon ve bunama gibi ciddi birçok kronik hastalıktan koruduğunu gösteren güçlü kanıtlar var. Egzersizin hemen her hücremize olumlu etkisi var desek yanlış olmaz. Unutmayın; egzersiz yapacak zaman bulamayanlar, hastalık için zaman ayırmak zorunda kalırlar.
• Düzenli Uyuyun; İyi bir uyku için midenizin boş olması gerektiğini unutmayın. Uyurken odanıza temiz hava girdiğinden emin olun. Eğer uyurken temiz hava alamazsanız, yorgun ve gergin uyanırsınız.